Dieťa, na ktorého natiahnuté ruky sa často odpovedá odmietnutím, môže navždy stratiť schopnosť prejaviť svoju nežnosť a lásku“

Stefan Garzyňski

Od septembra 2012 pôsobím v našej základnej škole ako školský špeciálny pedagóg. Snažím sa podať   pomocnú ruku nielen žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ale všetkým, ktorí potrebujú moju pomoc, radu, či usmernenie.
Teším sa na Vašu spoluprácu.
Konzultačné hodiny sú v pondelok od 12:45 do 13.45, prípadne po dohode podľa potreby.
Kontakt: tel.: 032/6588227, 032/6588938, 0911588938

ŠKOLSKÝ ŠPECIÁLNY PEDAGÓG

Mgr. Jaroslava Pučeková

Jej úlohou je:

Vyhľadávanie a evidencia žiakov, u ktorých sa prejavujú:

a/ výchovné ťažkosti a poruchy správania,
b/ ťažkosti a poruchy v učení,
c/ skryté zdravotné postihnutie,
d/ zmenené pracovná spôsobilosť,

Starostlivosť o plnú integráciu žiakov na podmienky školy, príprava dokumentácie žiakov so ŠVVP

Riešenie problémov:

a/ individuálna práca s o žiakmi, ktorí majú vývinové, prospechové, výchovné a iné problémy,
b/ poradenstvo pri uvedených ťažkostiach a problémoch pre rodičov
c/ koordinácia práce triednych učiteľov, ostatných vyučujúcich pri riešení uvedených problémov.

Poradenská práca pri učení a pri ďalšom rozvíjaní nadania, tvorivosti talentu ostatných detí – hlavne spolupráca s vyučujúcimi a rodičmi.

Príprava podkladov pre odborných zamestnancov poradenských zariadení.
Práca pre vedenie školy v súvislosti s integráciou žiakov.