Naša škola sa zapojila do týchto projektov:

infovek

V projekte Infovek sme sa zamerali na zvýšenie zručnosti pri práci s počítačom u pedagogických pracovníkov a na aplikáciu poznatkov IKT do vyučovacieho procesu. Naďalej využívame počítačovú techniku a dataprojektory priamo vo vyučovacom procese. Škola disponuje množstvom náučných programov, ktoré na hodinách aktívne využívame. Žiaci sa učili vytvárať prezentácie, pri príprave ktorých využívali získané vedomosti z jednotlivých predmetov a zručnosti získané práci s počítačom. Dobrú orientáciu na internete využívali pri získavaní
informácií, pri vypracovávaní referátov a domácich úloh. Zručnosti v práci s počítačom získavali aj
v mimovyučovacom čase na počítačových krúžkoch.

jazyk

Pokračovali sme v projekte jazykových laboratórií, keď žiaci v mimovyučovacom čase navštevovali krúžky anglického a nemeckého jazyka a využívali počítačovú učebňu, kde je dostatok výukového softvéru, ale i slúchadlá potrebné na počúvanie textu.

otvorena

Otvorená škola – Počítačová učebňa bola sprístupnená verejnosti v určených hodinách v rámci projektu.Taktiež sme prepožičiavali priestory telocvične v popoludňajších hodinách. Ihriská v areáli slúžili voľnopohybovým aktivitám detí. Priestory v budove školskej jedálne sa poskytovali na organizovanie rôznych kultúrnych a spoločenských podujatí.

robolab

RoboLab – zo získaných stavebníc sa žiaci učia stavať modely, ktoré programujú na rôznu činnosť. Svoje najlepšie modely predvádzali na Trenčianskom robotickom dni, kde získali popredné umiestnenie v kategórii základných škôl.

spravaj

Tretí rok úspešne pokračoval projekt Správaj sa normálne. Na pravidelných stretnutiach s príslušníkom PZ Nemšová žiaci hravou formou prostredníctvom cvičení a prednášok dozvedeli mnoho o práci policajného zboru, výchove k morálke, beztrestnosti a úcte k zákonom. Projekt bol určený pre žiakov 5. a 6.ročníka.

cesty

Bezpečne na cestách. Nový projekt, ktorým sme chceli prispieť k informovanosti detí ohľadom zvládania dopravných situácií a dopravy ako celku. Žiaci 1. až 5. ročníka sa najskôr zúčastnili teoretickej prípravy a potom sa učili na improvizovanom dopravnom ihrisku bezpečne jazdiť na bicykli a správať sa disciplinovane ako chodci.

Úspešný priebeh mal aj školský projekt Pomoc deťom na diaľku, do ktorého sa zapojili všetci učitelia, žiaci a dokonca široká verejnosť. Pripravovali sme vlastnoručne vyrobené vianočné darčeky, ozdoby, koláče, ktoré sme spolu s prinesenými hračkami predávali na burze. Peňažný zisk (vyše9000 SK) sme darovali školákom v Keni. Súčasťou vianočnej burzy bol aj prezentácia o živote chudobných v Keni. Tento projekt prispel k rozvoju multikultúrnej výchovy.

eu1eu

V decembri 2009 skončila realizácia projektu Vylepšenie výchovno-vzdelávacieho procesu, Základná škola - Horné Srnie. Projekt bol spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF) v rámci Regionálneho operačného programu, opatrenia č. 1.1 Infraštruktúra vzdelávania. Hlavným cieľom projektu bola revitalizácia a rekonštrukcia areálu - miesta realizácie za účelom skvalitnenia výučby žiakov navštevujúcich miestne školské zariadenie. Projekt zahŕňal rekonštrukciu objektu základnej školy pozostávajúceho z hlavnej budovy, spojovacích krčkov a telocvične. Nákupom nového interiérového vybavenia a výpočtovej techniky sa skvalitnil vyučovací proces. Rekonštrukčné práce spočívali v zateplení fasády, strechy, výmeny okien, svietidiel a vybudovaní bezbariérového vstupu. Súčasťou rekonštrukcie bolo vymaľovanie časti interiéru, obstaranie interiérového vybavenia učebne fyziky, chémie, kabinetu telesnej výchovy a nákup výpočtovej techniky pre ďalšiu počítačovú učebňu.
Hodnota diela je 519 899,05 eur. Z tejto sumy 85% predstavuje financovanie z fondov EÚ, 10% zo zdrojov štátneho rozpočtu a 5% predstavuje podiel obce.